AA je moderné mäsové plemeno dobytka geneticky bezrohé, farebne čierne alebo červené. Veľkou prednosťou plemena je ľahké telenie, vynikajúce materské vlastnosti, bezrohosť, vynikajúca plodnosť, pastevná schopnosť, odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam a samozrejme dlhovekosť.

“Pri hovädzine je hlavnou zásadou kvalita – hodnotné, krehké a šťavnaté mäso zvierat pochádzajúcich z prirodzených chovov má síce svoju cenu, ale predovšetkým nás odmení mimoriadnym kulinárskym zážitkom…”

KVALITA MÄSA

Mäso z jatočných zvierat sa vyznačuje vysokým mramorovaním, krehkosťou, šťavnatosťou a špecifickou chuťou. Samotné mramorovanie dodáva mäsu lepšiu chuť a po tepelnej úprave zostáva šťavnaté a krehké. AA  je kultová prvotriedna značka kvalitného hovädzieho mäsa, ktoré obsahuje plnohodnotné bielkoviny, vitamíny, minerálne látky a stopové prvky (chudá hovädzina obsahuje v priemere len 4% tuku, ale za to až 20% bielkovín).

ZDRAVOTNÉ BENEFITY

Mäso má vyšší obsah železa, zinku, selénu, kyseliny listovej a vitamínu B12 (rastový faktor u detí), je prirodzeným zdrojom CLA (konjugovaná kyselina linolová, pomáha k vytváraniu optimálnej rovnováhy medzi svalovou a tukovou hmotou v ľudskom tele). Ďalej je hovädzie mäso významným zdrojom látok a živín pre krvotvorbu, má len 3 až 6 % tuku a biologicky patrí k najplnohodnotnejším druhom mäsa.