Hovädzí steak je jedným z najobľúbenejších jedál výnimočnej chuti, na ktorom si pochutná snáď každý gurmán. Z celého procesu zrenia steaku a jeho prípravy by mohla vzniknúť samostatná veda, no my vám dnes prezradíme tie najzaujímavejšie fakty, ktoré o steaku s veľkou pravdepodobnosťou neviete. Na záver článku sa môžete tešiť na príjemný BONUS.

Kúpiť čerstvý hovädzí steak

Hovädzie mäso a jeho benefity

Hovädzie mäso je bohatým zdrojom proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre budovanie a obnovu svalov. Proteíny v hovädzom mäse sú tiež dôležité pre udržanie zdravých kostí, kože, vlasov a nechtov. Steak je tiež zdrojom železa, ktoré je nevyhnutné pre prenos kyslíka do tela, a vitamínu B12, ktorý pomáha pri produkcii červených krviniek a udržiavaní zdravého nervového systému.

Niektoré štúdie tiež ukazujú, že konzumácia hovädzieho mäsa v primeranej miere je prospešná pre zdravie srdca a liečbe cukrovky. Avšak, ako pri všetkých druhoch potravín, je dôležité jesť hovädzie steaky v rozumných množstvách a kombinovať steak s rôznymi druhmi zeleniny a inými zdravými potravinami.

steak na tanieri

Druhy hovädzích steakov

Steak je plátok hovädzieho mäsa, ktoré pomaly zrelo uskladnené 28 dní v špeciálnej chladničke na suché zrenie mäsa. Hovädzie steaky rozdeľujeme na 3 základné druhy:

Hovadzi Rib eye steak s kostou
  1. Hovädzí Rib Eye Steak je steak z vysokej roštenky. Je prerastený jemným tukom s tradičným tukovým okom, ktoré dodáva steaku správnu šťavnatosť.
  2. Hovädzí Rump Steak pochádza z vykrojenej časti hovädzieho stehna, vyznačuje sa jemným svalovým vláknom, ktoré je pretkané tenkými tukovými žilami.
  3. Hovädzí T-bone Steak vznikne rezom cez sviečkovicu a roštenku, ktoré spája kosť v tvare písmena T. Vďaka kosti zostane mäso šťavnaté.

BONUS – recept na šťavnatý steak

Receptov a návodov na steaky je nespočetné množstvo, no my vám poradíme “ten náš” osvedčený – rýchly, jednoduchý a chutný. Aby ste si aj vy mohli pochutnať na šťavnatom steaku, pripravili sme pre vás podrobný postup, ako pripraviť hovädzí steak.

 

Ugrilujte si lahodný hovädzí steak aj vy. Teraz si môžete objednať hovädzí steak aj priamo v našom eshope kedykoľvek naň dostanete chuť.

Kúpiť čerstvý hovädzí steak