Jaternice sú jedným z najobľúbenejších jedál v strednej a východnej Európe. Sú vyrobené z jaterného mäsa (najčastejšie z bravčového alebo hovädzieho), cibule, vnútorností, krve a ryže. Suroviny sa premiešajú do hladka, následne sa formujú do malých klobások a v rúre sa pečú alebo sa restujú na panvici.

Kúpiť domáce jaternice
jaternica

Jaternice a ich benefity

Jaternice sú bohaté na živiny ako železo, vitamíny B a proteíny. Sú často konzumované ako hlavné jedlo s prílohou, napríklad so zemiakmi alebo s knedľou. Niektoré národy ich jedia aj ako rýchle občerstvenie alebo ako súčasť raňajok.

Pečená jaternica

Aká krajina, taká jaternica

Existuje mnoho variácií jaterníc, môže sa líšiť ich zloženie, chuť aj príprava. Napríklad v Taliansku sa pridáva šalvia a rozmarín, v Nemecku sa používa čierne korenie a v Maďarsku paprika. Každý kraj má svoje vlastné tradičné recepty na jaternice.

Jaternice sú obľúbené pre svoju jednoduchú prípravu a vynikajúcu chuť v mnohých kultúrach. Ich jednoduchá príprava a bohatá chuť ich robí obľúbenými medzi ľuďmi všetkých vekových skupín. Ak chcete vyskúšať tradičné jedlo alebo len tak niečo nové, jaternice sú skvelou voľbou. Ochutnajte naše domáce jaternice vyrábané podľa tradičných receptov.

Kúpiť domáce jaternice