Je jedným z najobľúbenejších druhov paštét na svete. Vyrába sa z bravčovej pečene, ktorá sa zmieša s tukom, cibuľou a korením, aby sa dosiahol charakteristický jemný a výrazný chuťový profil. Pravdepodobne ste to uhádli – jedná sa o bravčovú pečeňovú paštétu.

Kúpiť bravčovú pečeňovú paštétu

Nie len na chlieb

Pečeňová paštéta sa vyrába už tisíce rokov a stále patrí medzi obľúbené jedlá po celom svete. Môže sa jesť samotná alebo sa používa ako prísada do mnohých jedál, ako sú pečené zemiakové placky alebo sendviče.

Bravčová pečeňová paštéta je bohatým zdrojom živín, ako sú železo, vitamín B12 a proteíny. Tieto živiny sú dôležité pre zdravý rast a vývoj tela, a preto sa odporúča zaradiť pečeňovú paštétu do stravy, hlavne pre deti a tehotné ženy.

Paštéta na chlebe
Agrofarma Brvniste

Bravčová pečeňová paštéta dnes

V posledných rokoch sa dobrí výrobcovia snažia vyrobiť pečeňové paštéty čo najzdravšie, napríklad použijú menšie množstvo tuku a kvalitné mäso z ekologického BIO chovu. To umožňuje ľuďom, ktorí sa starajú o svoje zdravie, konzumovať pečeňovú paštétu bez obáv o negatívny vplyv na ich zdravie.

Ako sa hovorí: z každého rožku trošku. Tak isto to platí aj pre pečeňovej paštéte. Mala by byť konzumovaná s mierou, aby sa predišlo negatívnym účinkom prebytku tuku alebo soli vo vašej strave. Bravčová pečeň je prospešná pre naše zdravie, keď sa konzumuje v správnej miere a pochádza zo zvierat chovaných ekologicky. Ochutnajte bravčovú pečeňovú paštétu z nášho ekologického chovu.

Kúpiť bravčovú pečeňovú paštétu